Palun kanna päikeseprille – miks?

Miks sa peaksid kandma päikeseprille? Enamik inimesi kannab neid kui aksessuaare või mugavuse pärast, mida nad päikese käes pakuvad. On hea kuulata oma keha ja panna ette päikeseprillid, kuid kas tead ka, miks see sulle kasulik on?

Kaitse UV-kiirguse eest

Üks olulisemaid asju päikeseprille kandes on pakkuda kaitset oma silmadele kahjuliku UV-kiirguse eest. Ere päikesevalgus on see, mis paneb meid prillide järele haarama, aga tavavalgusega koos jõuavad meie silma ka ultraviolettkiirgus – UVA ja UVB kiired, millest UVB on ohtlikum, kantserogeensem osa päikesevalgusest.

Ultravioletkiirguse eest enda silmi mitte kaitstes võib tekkida erinevaid ägedaid või kroonilisi silmakahjustusi. Levinumad neist on silma sarvkesta päikesepõletus e fotokeratiit (lume pimedus), varajasem läätse hägustumine ja hallkae teke (katarakt), limaskestavohand e tiibkile sarvkestal (pterygium) ning silmapõhjas oleva maakuli põletus, mis võib tekitada nägemise täielikku või osalist kaotust kuna nägemiseks vajalikud rakud põletuse tagajärjel kärbuvad (maakula degeneratsioon).

Kaitset päikesevalguse eest vajavad igas vanuses inimesed, alates beebidest kuni eakateni, ning tasub meeles pidada, et kahjuliku UV-kiirguse toime silmadele on kumulatiivne, kahjustus koguneb ja summeerub elu jooksul.

Päikeseprillide kandmise lisahüved

Lisaks eelmainitule võib päikeseprillide kandmine hoida sind kissitamast ehk vähendab kortsude tekkimist. Kissitamine võib põhjustada ka muid ebamugavusi nagu silmade väsimine, peavalu teke või lausa migreenihoog. Kissitamist ja sellega seotud ebamugavusi saad ära hoida õigesti valitud kvaliteetsete päikeseprillidega, mis on kindlasti UV-kaitsega, istuvad ees mugavalt ja kaitsevad silmi ning tundlikku nahka silmade ümber.

Polariseeritud päikeseprillide eelised

Polariseeritud päikeseprillidega saab ära hoida ka liigselt ereda valgusega kaasneva sära, mis segab selgelt nägemist. Kui viibid palju merel, lumel või sõidad palju autoga, siis polariseeritud päikeseprillidest on kindlasti palju abi, et näha paremini ja kontrastsemalt – tunned end kindlamalt, turvalisemalt ning silmad väsivad vähem.

On lihtne meeles pidada, et kui veedad päeva päikese käes, eriti keskpäeva paiku, siis samamoodi, nagu kaitsed oma nahka päikesekreemiga, peaksid kaitsema ka oma silmi ning silmi ümbritsevat õrna nahka korralike päikeseprillidega. Ja ära unusta ka päikeseprillidega kaasnevaid hüvesid nägemisele – selgem nägemine, vähem väsimust, kiirem reaktsioon ja parem kohanemine, kui liigute õuest siseruumidesse.

Ootame sind MaiMai Optikasalongi päikeseprille proovima, et saada nõu ja proovida erinevaid stiile. Sinu silmad väärivad parimat kaitset ja suurepärast nägemist!

ÜLES